کیش خوب همانند فوتبال خوب است، حرف نمی زند ، عمل می کند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
خانه » اخبار جدید » شهید دانشگر الگوی جوان مومن انقلابی هست

شهید دانشگر الگوی جوان مومن انقلابی هست


جانشین فرماندهی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) گفت: شهید دانشگر الگویی برای جوانان ما هست که می‌خواهند در مسیر انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی در حرکت باشند.

به گفته داملیا، سردار حمید اباذری در مراسم گرامی‌داشت جوان‌ترین شهید مدافع حرم، شهید “عباس دانشگر” که در محل خبرنامه تسنیم برگزار شد، بیان کرد: هر بار وصیت‌نامه این شهید را می‌خوانم به نکات جدیدی در رابطه با او پی می‌برم. اگر کسی می‌خواهد عباس را بشناسد کافی هست تا به وصیت‌نامه او رجوع کند تا ببیند چگونه یک جوان قرن بیست‌ویکمی یا دهه هفتادی به این مرحله از ایمان، عرفان و تفکر رسیده هست.

وی یادآور شد: ما به عنوان افرادی که حدود ۴۰ سال در صحنه جنگ بودیم به حال او غبطه می‌خوریم. گاهی شدت غبطه من به عباس آن‌قدر زیاد هست که تصور می‌کنم که به او حسادت می‌کنم. او انسانی متواضع و بی‌ادعا بود که در ابتدای وصیت‌نامه‌اش نوشته بود من کجا و شهداء کجا. این عبارت باور قلبی او بود و همین اخلاص گفتارش موجب شد تا به شهادت برسد. عباس دانشگر توانسته بود از خودش عبور کند. به همین دلیل هست که اکنون شهادتش نیز منشأ تحول جوانان ما را رقم زده هست.

این فرمانده دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ابزار حکمرانی در جهان اکنون تغییر کرده هست. حکمرانان می‌خواهند بر افکار عمومی مسلط شوند و به این واسطه ارزش‌ها را جایگزین یکدیگر کنند. اما در چنین شرایطی عباس توانسته بود به شناخت دشمن دست یابد و همچنین منظومه فکری مقام معظم رهبری را هم پیدا کرده بود.

به گفته داملیا، در بخش دیگر این مراسم، علی پاجانی از همرزمان شهید عباس دانشگر در سخنان کوتاهی گفت: عباس هیچ‌گاه قسم نمی‌خورد اما پایان وصیت‌نامه‌اش را با سه قسم جلاله به انتها رسانده هست. او با این کار خواسته هست که غفلت و تنبلی را کنار بگذارد. او از خدا می‌خواهد که همواره در مسیر حق حرکت کند.

وی یادآور شد: چهره عباس بسیار بشاش و خنده‌رو بود ولی در ماه‌های آخر زندگی‌اش بیشتر در ماموریت و حرکت گذشت و عباس بسیار دغدغه جهان اسلام را داشت.

در ادامه این مراسم مجتبی حسین‌پور از دیگر همرزمان شهید دانشگر، گفت: دو مساله باعث شد که عباس به عنوان جوان مومن انقلابی شناخته شود. نخست انتخاب‌های بزرگی بود که در زندگی داشت و دیگری فهم کارساز او از دین بود.

مهرداد پاکار، سومین همرزم شهید عباس دانشگر درباره وصیت‌نامه این شهید توضیح داد: وصیتی که او نوشته هست از سه منظومه سرچشمه می‌گیرد. نخست مبانی فکری امامین انقلاب، دوم صحبت‌های مرحوم حائری و دیگری آثار شهید مطهری هست. عباس الگوی جوان مومن انقلابی بود که توانست پرچمدار گفتمان انقلاب اسلامی و پیش‌قراول تمدن نوین اسلامی باشد.

وی خاطرنشان کرد: ممکن هست بعضی‌ها به این شبهه دامن بزنند که چرا وقتی محرومین ایران نیازمند کمک هستند، جوانانی همچون عباس در خارج از کشور فعالیت می‌کنند؟ باید توضیح بدهم که با چشمانم شاهد بودم که عباس در ابتدا دغدغه همسایه‌های خودش را داشت و سپس در محور مقاومت حاضر شد. در حقیقت شهدای مدافع حرم ما پیش از آن‌که شهدای مدافع حرم باشند، شهدای مدافع وطن هستند.

انتهای پیاملینک منبع


اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : نکا موزیک