عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
خانه » اخبار جدید » ویدئوی اختصاصی تسنیم از آخرین قلعه تروریسم در حومه دمشق؛ برقراری امنیت کامل در حومه پایتخت پس از ۷ سال

ویدئوی اختصاصی تسنیم از آخرین قلعه تروریسم در حومه دمشق؛ برقراری امنیت کامل در حومه پایتخت پس از ۷ سال


فتحی نظام، خبرنگارخبرگزاری تسنیم، جنوب دمشق، اردوگاه یرموک و الحجرالاسود: نیروهای ارتش سوریه با پاکسازی دو منطقه حجر الاسود و اردوگاه یرموک در جنوب دمشق، در حالی عملیات خود در اطراف پایتخت را به پایان رساندند و پرچم سوریه را در آنجا به اهتزاز در آوردند که این مناطق به دلیل جنایت‌های داعش به شهر اشباح تبدیل شده بود.

 

نیروهای ارتش سوریه به اهالی دمشق اعلام کردند، امنیتی را که سال‌ها انتظارش را داشتند به شهر بازگشته است.

یک فرمانده امنیتی به خبرنگار تسنیم می‌گوید: عرصه را بر تمام افراد مسلح تنگ کرده و از هر سو آنان را به محاصره در آوردیم و به این ترتیب بنیان آنان فروپاشیده و همه تروریست‌ها در این منطقه نابود شدند و افراد باقی مانده آنان نیز خود را تسلیم کردند و به خواست خدا تا آزادی آخرین وجب از خاک این سرزمین مبارزه خواهیم کرد.

فرمانده امنیتی می‌گوید: تیم ماموریت ویژه در ارتش سوریه با استفاده از تاکتیک‌های خاص خود تروریست‌ها را به محاصره در آوردند و آنچه به میزان زیادی در نهایی کردن این نبرد موثر بود، نیروی هوایی سوریه و جنگنده‌های این کشور بودند.

یک نظامی سوری: ما دوما را آزاد کردیم و برای آزادی حجر الاسود به اینجا آمدیم، سگ‌ها وخوک‌ها (تروریست‌های داعشی) را از اینجا بیرون راندیم وهمگی نابود شدند، نیمی از آنان به اجساد متورم تبدیل شده و نیمی دیگر با خفت و خواری از اینجا بیرون رفتند.

نظامی سوری تاکید می‌کند: همه تروریست‌ها زیر زمین می‌جنگیدند و هیچ یک از آنان روی زمین نبودند و افرادی را می‌فرستادند و مدعی می‌شدند که درصدد تسلیم شدن هستند در حالی که مواد منفجره به همراه داشتند و خود را منفجر می‌کردند،آنان جرأت اینکه رو در رو بجنگند، نداشتند، بلکه در تونل‌ها زیر زمین پنهان می‌شدند.

یک مبارز دیگر: ما خطوط مقدم تروریست‌ها را شکستیم و مجبورشان کردیم عقب نشینی کنند و خدا را شکر محل‌های اصلی استقرار شان را منهدم کردیم و منطقه را به شکل کامل آزاد کردیم.

در این میان ساختمان‌هایی که در جنب هم قرار دارند و کوچه‌های باریک سبب شد ارتش پیش از آغاز عملیات آزادسازی، تاکتیک‌های خاصی را به کار بگیرد به ویژه اینکه داعشی‌ها از خودروهای بمب‌گذاری شده استفاده می‌کردند و پشت آن سنگر گرفته و می‌جنگیدند.

درست است که اهالی این منطقه اینجا را از سال‌ها پیش ترک کرده‌اند، اما منازل ویران شده و پراکنده شدن اسباب بازی‌های کودکانشان شاهدی بر جنایت‌هایی است که نمونه آن در جهان کمتر دیده می‌شود و آنچه جای خنده و تمسخر است اینکه داعش با وجود تمام اقدامات شیطانی در این منطقه، دیوارها و میدان‌های شهر را پر از آیات قرآنی و احادیث نبوی کرده است.

فرمانده عملیات به خبرنگار تسنیم می‌گوید : این دستاورد اخیر بخشی از پیروزی‌های پی در پی نیروهای ارتش سوریه و متحدانش و کار بزرگی است که حاصل آن آزادسازی منطقه حجر الاسود و اردوگاه یرموک از اشغال گروه تروریستی داعش است که این منطقه را تهدید می‌کرد و با این دستاورد دمشق و اطراف آن به منطقه کاملا امن و آزاد تبدیل شده است.

وی تصریح می‌کند: بعد از این مرحله نیروهای ارتش سوریه بازماندگان تروریست‌ها را تمام مناطق اطراف تحت تعقیب قرار می‌دهند تا با از بین بردن آنان امنیت در سراسر خاک سوریه برقرار شود.

 

خبرنگار : خوشحالی امروز اهالی دمشق به هیچ یک از خوشحالی‌های قبلی شباهت ندارد زیرا خون شهیدانشان به ثمر نشسته و این شهر و اطراف ان از اشرار پاکسازی شده و از آنان چیزی جز دود سیاه که نشان دهنده کینه و سیاهی قلبشان است، باقی نمانده است.

 

 

با آزادی منطقه حجر الاسود و اردوگاه یرموک در جنوب دمشق به دست نیروهای ارتش سوریه آخرین جبهه آنان در اطراف پایتخت نیز پایان یافت تا برای گشودن نبرد دیگر در دو جبهه شمالی و جنوبی آماده شوند.

انتهای پیام/لینک منبع


اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز - سئو و بهینه سازی : نکا موزیک